Pierwszy dzień wiosny

24 marca 2014

Dnia 21.03.2014r., Pierwszego Dnia Wiosny, naszą szkołę odwiedził podróżnik.
Opowiadał jak wygląda życie w Indochinach. W prezentacji, którą nam pokazał, zobaczyliśmy największy na Ziemi kompleks świątyń – słynny Angor. Poznaliśmy sytuację i kulturę mieszkańców Kambodży. Zobaczyliśmy przepiękne zdjęcia z wyprawy. Dowiedzieliśmy się, że ludzie bez problemu mogą mieszkać i żyć na jeziorze. Dzieci dostają się tam do szkoły płynąc w metalowych miskach, mężczyźni łowią ryby, a kobiety plotą sieci.
W tamtych regionach jedzenie pająków i ślimaków to normalne potrawy. Mimo dominującej tam religii Buddyzm, można zobaczyć w okresie świąt: bałwany, renifery, przyozdobione choinki, a także ludzi wręczających sobie prezenty.
Na koniec Pan podróżnik pokazał nam węża w słoiku. Wszystkim uczniom bardzo się podobało. Byli zachwyceni. Każdy dowiedział się rzeczy, o których wcześniej nawet nie słyszał.