W ramach projektu MEN „Książki naszych marzeń” nasza biblioteka wzbogaciła się o kolejne nowości czytelnicze dla dzieci i młodzieży – 74 pozycje. Lista książek została sporządzona wg zainteresowań uczniów. Książki mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W celu ich popularyzacji zakupione książki zostały zaprezentowane uczniom na korytarzu szkolnym. Zapraszamy do biblioteki!

Akcje czytelnicze w szkole
W ramach podniesienia stanu czytelnictwa w naszej szkole w najbliższym czasie zorganizowano dwie akcje czytelnicze:
– ”Weekend z książką bez zadań domowych”( od XII 2015 r. do I 2016 r.);
– Konkurs: plakat reklamujący czytelnictwo (szkoła podstawowa i gimnazjum); Ulubiony bohater książkowy – ilustracja bądź forma przestrzenna (oddział przedszkolny) –
do 14 grudnia 2015 r. Szczegółowe informacje na plakatach;
– Głośne czytanie dzieł Sienkiewicza (I 2016 r.);
– Konkursy czytelnicze dla szkoły podstawowej i gimnazjum (III 2016).
Zapraszamy do licznego uczestnictwa w naszych akcjach!