Dzień sportu w szkole

19 czerwca 2018

12 czerwca obchodziliśmy w szkole święto sportu. Zorganizowaliśmy go w formie zmagań mundialowych. Klasy losowały wcześniej państwo europejskie, które będą reprezentować na szkolnych igrzyskach. Były drużyny Francji, Portugalii, Hiszpanii, Rosji, Niemiec i Polski.
Oflagowane reprezentacje zaprezentowały się na boisku szkolnym. Tam rozpoczęła się ceremonia otwarcia , na którą złożyły się : prezentacja drużyn i ślubowanie sportowców. Po tym ceremoniale Pani Dyrektor dokonała uroczystego otwarcia sportowych zmagań.
Zmagania sportowe (turniej piłki nożnej ) toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV-VI i klasy gimnazjalne II-III oraz klasa VII. W kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa VI. W kategorii klas starszych zwyciężyła klasa VII. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami.
Najlepiej pod względem wizualno-medialnym prezentowała się klasa IV wraz z wychowawczynią.
W klasach młodszych i w oddziale przedszkolnym dzieci rywalizowały w zabawach bieżnych, skocznych, rzutnych.
Szkolny Mundial 2018 został przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klasy III gimnazjum w formie projektu edukacyjnego.

Opracowanie: M. SZ.