Zespół Szkół w Jodłówce Tuchowskiej jest partnerem Biblioteki Publicznej w Tuchowie przy realizacji Projektu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami bibliotek szkolnych. Priorytet 2.

Założeniem projektu jest współpraca bibliotek publicznych ze szkolnymi, która ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa oraz zwiększenie jego zasięgu wśród dzieci i młodzieży. W wyniku realizacji projektu zostaną zakupione przez Bibliotekę Publiczną w Tuchowie lektury szkolne oraz liczna literatura dziecięca i młodzieżowa. Książki zostaną przekazane w depozycie do kilku szkół w gminie, m. in. do Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej. Liczymy, że przedsięwzięcie to zachęci uczniów do częstego sięgania po dobrą książkę, a co za tym idzie wykształci nawyk spontanicznego czytania dla przyjemności, rozbudzi w nich potrzeby czytelnicze, zapewni emocjonalny rozwój i wyzwoli pozytywne nastawienie do świata, redukując agresję, apatię czy uzależnienia. Bardzo cieszymy się z nowej formy współpracy z Biblioteką Publiczną w Tuchowie!