Wycieczka do Zalipia

26 kwietnia 2016

Dnia 19 kwietnia 2016r. dzieci z zerówki, klasy II i III udały się na wycieczkę do Zalipia, by wziąć udział w warsztatach plastycznych „Zalipiańskie malowanki”. Uczestnicy warsztatów musieli najpierw zrobić sobie pędzelek z gałązki brzozy a gdy to się im udało (przy pomocy dwóch kamieni) rozpoczęli malowanie z użyciem trzech kolorów: brązowego, białego i czarnego (tak jak pierwsze zalipiańskie malarki w XIX wieku).

Na drugiej połowie otrzymanych uprzednio kartek dzieci malowały już pędzelkami z końskiego ogona.

Trzecim zadaniem było dokończenie malowania łyżki drewnianej lub łopatki, ale przy użyciu szerokiej gamy barw i profesjonalnych pędzelków.

Po wykonaniu zadań, posileniu się i zakupieniu pamiątek dzieci wraz z opiekunami udały się w drogę powrotną. Wycieczka była udana, a uczestnicy – zadowoleni.

Organizatorem wycieczki była P. mgr Grażyna Szewczyk we współpracy z P. mgr Anną Swoszowską i P. mgr Haliną Szarą

(ghsz)