13 marca 2018 r. w Domu Kultury „Jodełka” grupa teatralna „Trubadur” z Zakładu Karnego w Tarnowie – Mościcach oraz wolontariusze z klasy III gimnazjum przygotowywani pod kierunkiem Elżbiety Marii Wiejackiej oraz Marcina Sitko, przedstawili Współczesne Misterium Wielkopostne pt. „Wybory”.

To poruszające przedstawienie wzbogacone skłaniającą do refleksji muzyką, wprowadziło zebranych w największe tajemnice naszej wiary. Opowiadało o sądzie nad Jezusem przez pryzmat wyborów współczesnych ludzi – wyborów między dobrem a złem, prawdą a kłamstwem, życiem a śmiercią. W sztuce ukazana została duchowa kondycja współczesnego człowieka – zagonionego w codziennych sprawach, czasem zapatrzonego w czubek własnego nosa, ogarniętego pragnieniem bycia kimś, posiadania wszystkiego. Misterium było również próbą odpowiedzi na pytania: Czy cel uświęca środki? Co zrobić ze swoim życiem? Czy warto się poświęcać?