7 maja 2017 r. o godz. 21:00 wyruszyliśmy w podróż na tzw. ,,Zieloną Szkołę”. Nasza grupa liczyła 17 osób. W trakcie jazdy zatrzymaliśmy się po grupę z Karwodrzy, która miała nam towarzyszyć podczas pobytu. Po raz kolejny wyjazd został zorganizowany do Darłówka Wschodniego.
Nie brakowało nam atrakcji. Ośrodek ,, Gniewko”, w którym mieszkaliśmy, zaoferował nam wiele rozrywek takich jak: ognisko, basen, gimnastyka czy dyskoteka. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy bardzo interesujące i piękne miejsca, m.in. katedrę w Gnieźnie, Łebę, Wioskę Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim, gdzie uczestniczyliśmy w grze terenowej, Wydmę Łącką, bunkry w Darłówku Wschodnim, a także środek Polski – miejscowość Piątek. Niektórzy po raz pierwszy płynęli statkiem oraz przyjęli chrzest morski, co dostarczyło im wielu emocji.
Odbyły się również konkursy plastyczne i porządkowe oraz gra ,,randka w ciemno”.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. 18 maja zbliżał się wielkimi krokami a razem z nim nasz powrót do domów.
Było naprawdę cudownie! Słońce, plaża…. Mogliśmy tylko marzyć aby nasz pobyt się przedłużył. Przeżyliśmy tam wiele pięknych chwil. Myślę, że nikt nie zapomni tego wyjazdu. Dostarczył nam wielu nowych informacji i znajomości oraz pozwolił na chwilę odetchnąć od nauki.

Kinga Witek – kl. III gimnazjum