Wolontariat

W 2017r. roku jako najstarsza klasa w szkole, czyli 3 gimnazjum założyliśmy wolontariat klasowy, który ma na celu pomagać potrzebującym. Okazji do pomocy nie brakowało. Niedługo po założeniu wolontariatu okazało się, że rodzina jednego z uczniów naszej szkoły potrzebuje pomocy, gdyż w ich domu wybuchł pożar. Bez zastanowienia włączyliśmy w akcje zbiórki wszystkich uczniów. Zebrane zostały najpotrzebniejsze rzeczy do higieny osobistej jak i do domu, takie jak: płyny do mycia podłóg, szyb, koce, kapsułki do prania i wiele innych.

Kolejną akcją jaką zorganizowaliśmy była akcja wykonania kartek świątecznych dla Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie. Przez wiele tygodni pracowaliśmy nad tym by kartki prezentowały się jak najlepiej. Gotowe kartki zostały przekazane na sprzedaż, w którą włączyło się również troje naszych wolontariuszy.


Dowiedzieliśmy się o kolejnej zbiórce. Tym razem zbieraliśmy rzeczy dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Do akcji przyłączyła się cała społeczność szkolna. W paczce znalazły się: pampersy, kaszki, oliwki, oraz kosmetyki dla młodych mam.

Inną akcją, w której wzięliśmy udział był „Misyjny Jarmark z Aniołami” organizowany przez ojców Redemptorystów z Tuchowa. Przygotowaliśmy różne ozdoby świąteczne, które przekazaliśmy na jarmark.

W okresie przedświątecznym postanowiliśmy osłodzić życie starszym osobom i upiekliśmy im pierniki. Po wykonaniu pierników, dwoje wolontariuszy z naszej klasy zawiozło je wraz z życzeniami. Starsze osoby wraz z opiekunami chętnie przyjęły nasz skromny prezent.

W styczniu zorganizowaliśmy „Noworoczne Kolędowanie”, na które zaprosiliśmy emerytowanych nauczycieli, naszych rodziców oraz naszych dziadków. W przedstawieniu pomogła nam grupa więźniów „Trubadur” z Zakładu Karnego w Tarnowie. Po występach zaprosiliśmy gości na poczęstunek.