Dnia 9 kwietnia 2016 roku w ZSP w Olszynach odbyło się V spotkanie z Barankiem Wielkanocnym dla dzieci i osób niepełnosprawnych . O godzinie 12.00 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem dzieci niepełnosprawnych,wolontariuszy i zaproszonych gości. Po Mszy Świętej odbył się koncert szkolnego chóru Sylwii Niziołek ,,Bóg się mamo nie pomylił’’. Miłą niespodzianką był występ Sylwii z Panią Teresą Drogoś w piosence ,,Pięknie żyć’’ oraz występ solowy Justyny Rąpały. Zaśpiewała również nasza kuzynka, Marysia Witek, która bardzo dobrze czuje się na scenie. Obejrzeliśmy taniec w wykonaniu A& J DANCE MIND, są to najmłodsi uczniowie
z ZSP w Olszynach.
Muzyka nas nie opuszczała, bo po chwili na skrzypcach zagrał Marian Witek. Następnie była przerwa na poczęstunek i rozdanie słodkich prezentów, które uczniowie z Olszyn i Jodłówki Tuchowskiej zebrali w akcji ,, Góra cukierków’’. Byliśmy zaskoczeni, gdy zobaczyliśmy w drzwiach Panią Wiosnę, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Niestety, Wiosna musiała odwiedzić też i inne dzieci, więc musieliśmy się z nią pożegnać. Zabawa trwałajednak nadal, wspaniale bawiliśmy się przy muzyce z Dj_Mateo. Lubimy spotykać się z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi. Uczą nas doceniać to, co mamy i dzielić się tym z innymi. Każde spotkanie z niepełnosprawnymi dziećmi, a także z dziećmi z domu dziecka daje nam wiele radości.

Opracowała: Kinga Witek, Marian Witek