Dnia 13 marca 57 osób w trzech kategoriach wiekowych stanęło na starcie rywalizacji o prawo udziału w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Po ponad 3 godzinach zmagań, komisja sędziowska wyłoniła uczniów, którzy będą reprezentować gminę Tuchów podczas powiatowych eliminacji OTWP. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy rozpoczęli swoje zmagania od rozwiązania pisemnego testu składającego się z 30 pytań. Następnie komisja w składzie: Mariusz Janusz, Stanisław Wabno, Jacek Oleksowicz, Krzysztof Siwak i Grzegorz Borgula sprawdziła oddane prace wyłaniając w ten sposób uczestników drugiego etapu, tj. części ustnej. W kolejnym etapie uczestnicy kolejno losowali po trzy pytania (jedno związane z działalnością i historią ZOSP RP oraz po dwa pytania z wiedzy ogólnej). Członkowie komisji ocenili udzielone odpowiedzi poszczególnych uczestników i po podliczeniu punktów okazało się, że w grupie gimnazjum do wyłonienia drugiego finalisty niezbędna jest dogrywka. Uczestnicy dogrywki odpowiedzieli na kolejne trzy pytania i po dokonaniu ich oceny, przewodniczący komisji – Janusz Mariusz podał ostateczne wyniki.
Zwycięzcy otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Tuchowa – Kazimierza Kurczaba i Prezesa ZOG ZOSP RP w Tuchowie – Mieczysława Krasa nagrody w postaci pucharów, dyplomów, sprzętu elektronicznego (tablety, MP4, słuchawki) a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

W kategorii Szkoły Podstawowe II miejsce zajęła uczennica klasy VI
Aleksandra Zbylut
W kategorii gimnazja I miejsce uczennica klasy I
Julia Osika
Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w eliminacjach gminnych serdecznie gratulujemy, a Julii i Aleksandrze życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym, który odbędzie się w Tarnowie w kwietniu.