27 października 2017 r. ks. Józef Jaworski zorganizował wycieczkę – pielgrzymkę do Niegowici i Krakowa. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Jodłówki Tuchowskiej.
Najpierw swoje kroki skierowaliśmy do Niegowici, gdzie Karol Wojtyła pełnił pierwszą posługę kapłańską. Oglądaliśmy pomniki Jana Pawła II a następnie zwiedzaliśmy kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, którego budowę zainicjował w 1949 r. Karol Wojtyła jako młody wikary. Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie uczestniczyliśmy w mszy św. Później udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II. O godz. 15 – tej uczestniczyliśmy w Godzinie Miłosierdzia w kaplicy św. Józefa.
Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, że udało nam się odwiedzić miejsca tak mocno związane z osobą św. Jana Pawła II.