Do tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą” zgłosiło się 20 uczniów szkoły podstawowej. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Elżbieta B. Wiejacka. Dnia 3 marca uczniowie deklamowali wybrany przez siebie wiersz, rywalizując o dwa pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Jury w składzie: p. E.B. Wiejacka, p. H. Szara, p. E. Garncarz wyłoniło zwycięzców:
– oddział przedszkolny:
I miejsce: Anna Firlit „Kolega z podwórka” M. Strzałkowska,
II miejsce: Karolina Lachowicz „Samochwała” J. Brzechwa,
– klasy I – III:
I miejsce: Oliwia Podraza kl. II „Ballada o kogucie” W. Chotomska,
II miejsce: Joanna Wantuch kl. II „ Spóźniony słowik” J. Tuwim,
– klasy IV – VI:
I miejsce: Alicja Firlit kl. IV „Przed wystawą” M. Strzałkowska,
II miejsce: Julia Swoszowska kl. IV „Stworki Niesforni” E. Rozdoba.

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się dnia 19 marca w Domu Kultury w Tuchowie. Szkolnym zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknego przygotowania się do konkursu.