6 maja odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs kaligraficzny przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Głównym celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: 1. klasy I – III; 2. klasy IV – VI; 3. klasy I – III gimnazjum. Ze szkoły podstawowej zgłosiło się 15 uczestników, z gimnazjum 7. Oto wyniki:
w klasach I – III pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Pióra uzyskała Joanna Wantuch z kl. III,
drugie miejsce Paulina Rzepka kl. II, trzecie miejsce Natalia Niziołek kl. I.
W klasach IV – VI: nie przyznano miejsc, wyróżnienie zdobyła Natalia Obnowska z kl. IV. Z klas gimnazjalnych pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Pióra uzyskała Gabriela Wabno z kl. II, drugie miejsce Weronika Gieniec kl. II, trzecie miejsce Weronika Obnowska kl. II.
Nagrody w postaci wiecznych piór oraz dyplomy zostaną rozdane podczas Święta Szkoły 31 maja 2016 roku.
Laureatom gorąco gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie po i życzymy powodzenia w kolejnym konkursie.