29.04.2018 roku odbył się apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przygotowali uczniowie z klasy V ,VI i VII. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W czasie spotkania wszyscy zgromadzeni mieli okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi, godła i hymnu i to, jak symbole narodowe szanować.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” . Następnie uczennice z klasy VII przywitały wszystkich zgromadzonych i przybliżyły szkolnej społeczności historię naszych symboli narodowych: godła , hymnu i flagi oraz rolę jaką odegrały w różnych okresach historycznych . Prezentacja przeplatana była występami młodych artystów , którzy pięknie recytowali wiersze i przedstawili dwie inscenizacje :”Legendę o Lechu, Czechu i Rusie „ oraz „Powstanie Pieśni legionów polskich we Włoszech”. Akademia zakończyła się TAŃCEM Z FLAGĄ w wykonaniu grupy tanecznej działającej przy Domu Kultury w Tuchowie filia w Jodłówce Tuchowskiej.