Dnia 27 listopada 2018 roku uczniowie z klas: III, IV, V, VI, przedstawiciele DKK, bibliotekarz szkolny i nauczyciele mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską, jedną z najbardziej znanych autorek publikacji przeznaczonych dla dzieci. To autorka m. in.: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Lemoniadowy ząb”, „Dziadek na huśtawce”, „Paluszki”, „Wieloryb”, „Twardy orzech do zgryzienia”, „Wszystkie moje mamy” i wiele innych. Jak dotychczas pani Piątkowska wydała przeszło dwadzieścia książek dla dzieci.
Z radością przyjęliśmy zaproszenie p. Bożeny Wrony, dyrektor BP w Tuchowie oraz p. Marii Wabno, bibliotekarki filii BP w Jodłówce Tuchowskiej, aby promować czytelnictwo, dobrą książkę, a przede wszystkim wspierać indywidualny rozwój czytelniczy dzieci poprzez bezpośredni kontakt z autorem i jego książkami.Serdecznie dziękujemy za opiekę i pamięć!
Podczas spotkania autorka zaprezentowała nam jedną ze swoich książek pt. „Która to Malala?”. Nasz gość wprowadził czytelników w klimat kultury Pakistanu, opowiadając o codziennym życiu mężczyzn i ograniczonych prawach kobiet, a następnie zapoznał nas z życiem Malali i jej rodziny. Zbudowani postawą tej niezwykłej dziewczyny obiecaliśmy nie lekceważyć wykształcenia i doceniać cywilizację naszej kultury europejskiej!
Bardzo dziękujemy pani Piątkowskiej za spotkanie, za ciekawe i barwne przybliżenie tematyki związanej z codziennym życiem w Pakistanie oraz przedstawienie laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, obecnie dziewiętnastoletniej Malali. Wyrazy podziękowania kierujemy także dla pani lektorki, która przepięknie przytaczała nam fragmenty książki. Z pewnością lekcja o Malali zapadnie już na zawsze w naszych głowach i sercach.