Śniadanie daje moc

16 listopada 2016

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc,” która ma na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych a w sposób szczególny zwraca uwagę na rolę śniadania w edukacji dzieci. Bowiem dzięki śniadaniu dzieci mają więcej energii do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się podczas lekcji a tym samym osiągają wyższe wyniki.

Badania dowodzą, iż 24% dzieci w wieku 6-11 lat nie jada codziennie śniadania a aż 95% dzieci w wieku 6-11 lat nie jada w ogóle drugiego śniadania. Aby więc zachęcić do większej dbałości o spożywanie śniadania wszystkich uczniów naszej szkoły, klasy I-III zorganizowały 8 listopada o godz. 9:00 wspólne śniadanie na korytarzu szkolnym. Każda z klas przygotowywała wcześniej samodzielnie poczęstunek zwracając uwagę na to, aby poczęstunek był nie tylko zdrowy ale i równocześnie pomysłowy.

Śniadanie obyło się gromkim echem w szkole. Kusiło wszystkich uczniów nie tylko wspaniałymi zapachami ale też miłą atmosferą, która mu towarzyszyła.

Podczas śniadania w klasie III został przeprowadzony konkurs na najciekawszą kanapkę. I miejsce zajęła Aleksandra Wantuch za kanapkę kota. II miejsce – Wiktoria Bąk a III miejsce przyznano Kamilowi Baranowi za kanapkę Angry Birds.

Liczymy na równie udaną akcję w przyszłym roku z jeszcze większą liczbą uczestników.

Ponadto, dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie wspólnego poczęstunku jak i również wszystkim rodzicom, którzy wspaniale wyposażyli swoje dzieci we wszelkie pomoce, produkty potrzebne na ten dzień.