Ponownie witamy w DKK!

13 października 2016

Po wakacyjnej przerwie DKK ponownie rozpoczął swoje spotkania. 23 września omawialiśmy powieść „Pod kloszem” autorstwa Meg Wolitzer.
Skierowana jest ona głównie do młodzieży, która przeżywa różne problemy emocjonalne. Wskazywaliśmy sposoby radzenia sobie w nietypowych sytuacjach, z własną słabością, stanami depresyjnymi, omawialiśmy właściwości szkoły, do której zapisani zostali bohaterowie, rolę pamiętników w życiu młodzieży, łączenia magii z rzeczywistością. Młodzież jednogłośnie uznała, że książka przypadła im do gustu i czują niedosyt po jej przeczytaniu. Zaskakujące zakończenie pobudziło naszą wyobraźnię i snuliśmy różne wersje zakończenia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów (od klasy V) na nasze spotkania. Zapisy w bibliotece szkolnej lub BP filia w Jodłówce Tuchowskiej.