11 grudnia2014 r. 30 uczniów naszej szkoły z klasy IV, V, VI i I gimnazjum uczestniczyło w wyjeździe do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. Alicja w Krainie Czarów w reżyserii Julii Mark,. Sztuka ta jest sceniczną adaptacją powieści pisarza Lewisa Carrolla.
„Alicja w Krainie Czarów” to klasyka literatury dziecięcej w kulturze europejskiej. Jej autor Lewis Carroll, profesor matematyki w Oxfordzie, zapewne nawet nie przypuszczał, że to właśnie ta pełna fantastycznych wątków i postaci opowieść, wymyślona na prośbę małej Alicji Pleasaunce Liddel podczas przejażdżki łódką po Tamizie, przyniesie mu nieśmiertelną sławę . Zamysł fabularny „Alicji w krainie czarów” opiera się na sennych fantazjach dziewczynki, która znudzona zabawą w ogrodzie ucina sobie drzemkę na ławce na kolanach starszej siostry. We śnie podąża za białym królikiem i wsunąwszy się za nim do nory, trafia do dziwnego świata, w którym nie obowiązują znane jej prawa, a zdarzyć może się dosłownie wszystko, postaci zaś prawdziwe, przemieszane z fantastycznymi, wyglądają i zachowują się inaczej niż w życiu.
Spektakl podobał się dzieciom. Swoje opinie chętnie wygłaszali po wyjściu z teatru oraz na lekcjach języka polskiego. Uczniowie podziwiali grę aktorów, kostiumy, scenografię oraz świetną muzykę i choreografię.
Wizyta w teatrze stała się doskonałą okazją do rozbudzenia zainteresowań uczniów sztuką sceniczną, umiejętności jej odbioru oraz wzbogacenia słownictwa związanego z teatrem.