W naszej bibliotece szkolnej dnia 4 listopada odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów oddziału przedszkolnego , czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych do grona czytelników biblioteki . Uroczystość została przygotowana przez nauczyciela bibliotekarza p. Elżbietę Wiejacką.
Uczniowie odgadywali zagadki i ilustracje o bohaterach książek , podawali tytuły książek , włączyli się również w zabawe z alfabetem . Wysłuchali również skargi książki , podali zasady poszanowania książek i zapoznali się z regulaminem biblioteki i czytelni. Najważniejszym momentem spotkania z najmłodszymi czytelnikami było złożenie przyrzeczenia i akt pasowania na czytelnika . Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki, naklejki i zakładki do książek .
Naszym nowym czytelnikom życzymy wielu interesujących spotkań w świecie książki.