Uczniowie Zespołu Szkół z Jodłowce Tuchowskiej brali udział w otwarciu zmodernizowanego, dzięki funduszom unijnym ,budynku wielofunkcyjnego „Jodełka” oraz odsłonięciu tablicy upamiętniającej tragiczną śmierć patrona naszej szkoły-Marii Kotulskiej. Budynek ten nieodłącznie związany jest z nazwiskiem Kotulskich. Dzięki ich staraniom i wielkiemu zaangażowaniu został oddany do użytku w 1934 roku i pełnił funkcję szkoły do 1966 roku, kształcąc i wychowując wielu mieszkańców Jodłówki Tuchowskiej.
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz złożenie kwiatów odbyło się w obecności władz Gminy Tuchów, rodziny państwa Kotulskich oraz licznie przybyłych mieszkańców. Następnie zgromadzeni przeszli do sali widowiskowej, gdzie zostali powitani przez pana sołtysa Stanisława Wabno oraz chór parafialny. Po wystąpieniu pana burmistrza Mariusza Rysia głos zabrała wnuczka pani Marii Kotulskiej, która w imieniu swoim i rodziny podziękowała za zaproszenie i podarowała mieszącej się w budynku wielofunkcyjnym bibliotece książki oraz e-booki.
Na zakończenie uroczystości uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny związany z życiem patronki. Całości dopełniła prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia Marii i Bronisława Kotulskich pochodzące z prywatnego domowego archiwum oraz zdjęcia otrzymane od najstarszych mieszkańców Jodłówki – byłych wychowanków państwa Kotulskich.
Po występach goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz zwiedzanie zmodernizowanego obiektu. W trakcie zwiedzania przybyli goście mieli także możliwość dokładniejszego zapoznania się historią szkoły , życiorysem Marii Kotulskiej oraz jej działalnością w AK dzięki informacjom zamieszczonym na tablicach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.