Nie zmarnuj swojego życia

12 kwietnia 2016

7 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie odbył się koncert „Nie zmarnuj swojego życia”. Był to koncert duetu raperów o nazwie „RYMcerze” – Bęsiu (Łukasz Bęś) i DJ Yonas (Jonatan Blank). Muzycy starali się przekazać młodym ludziom uniwersalne, chrześcijańskie wartości i wskazać drogę lepszego życia – życia w zgodzie z własnymi zainteresowaniami, pasjami, bez dopalaczy, narkotyków i innych używek.

Na tym koncercie nie zabrakło uczniów z Zespołu Szkół z Jodłówki Tuchowskiej – klasy 6 i 1-3 gimnazjum. Wszyscy byli skupieni i bacznie słuchali tego, co raperzy chcieli nam przekazać – że każdy powinien dążyć do własnych celów, podążać za własnymi marzeniami. Opowiedzieli o tym, jak używki mogą zniszczyć komuś życie i jak ciężko jest wyjść z nałogu. Niestety nie każdemu się udaje. Powiedzieli również, że wszyscy ludzie mają przy sobie takiego człowieka, który nas kocha, zawsze pomoże i chce jak najlepiej.

Tekst: Małgorzata Machowska i Ola Witek