10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w szkole odbyła się uroczysta akademia połączona ze wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. W przygotowanie akademii włączyło się 24 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: p. E. B. Wiejackiej, M. Gawron – Macura. Ćwiczeniem śpiewu zajęła się p. G. Szewczyk.
Uczniowie w formie scenki przypomnieli zawiłe i trudne losy Polaków i ich drogę do odzyskania niepodległości. Nawiązali do bohaterskiej walki naszych przodków o niepodległość, język ojczysty i tożsamość narodową. Piękny przekaz uczniów dostarczył wielu przeżyć i wzruszeń patriotycznych. W drugiej części wszyscy uczniowie z opiekunami śpiewali wcześniej przygotowane pieśni narodowe w formie karaoke. Śpiew poprzedzony został wstępem informacyjnym na temat poszczególnej pieśni. Wszyscy bardzo emocjonalnie i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przeżywanie śpiewanej historii. Na koniec uczniów czekała nagroda – słodki poczęstunek.
Na znak wspólnoty i dumy z barw narodowych uczniowie i nauczyciele przyozdobili swoje stroje samodzielnie wykonanymi kotylionami biało – czerwonymi.