Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs, który od trzech lat organizują dla uczniów Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów i od bieżącego roku Fundacja „Zawsze Warto”. Pomysłodawcą Konkursu jest pan Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty.
Też już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w uczenie historii uwzględniając przy tym ortografię. Szkolnym koordynatorem konkursu jest
p. E. B. Wiejacka. Na I etapie uczniowie ze szkoły podstawowej (D.. Rucińska kl. V, D. Osika kl. V, M. Osika kl. VI) zmagali się z tekstem „Narodziny sportu w II Rzeczpospolitej”, natomiast gimnazjaliści ( M. Machowska kl. III,
A. Witek kl. III, J. Osika kl. III, G. Wabno kl. II) z tekstem ”Niezwyczajny oręż”. Wszyscy uczniowie zdobyli wymaganych 60% punktów, ale do etapu rejonowego zakwalifikowała się Julia Osika z ilością punktów 96.
Miło nam ogłosić, że Julia Osika bezbłędnie wypełniła test ortograficzny na etapie rejonowym i została finalistką konkursu, a na etapie wojewódzkim zdobyła szóste miejsce uzyskując tytuł laureata. Wszystkim naszym uczestnikom dyktanda gratulujemy znajomości zasad ortograficznych,
a zwłaszcza Julii. Liczymy na zaangażowanie oraz liczny udział uczniów
w kolejnym dyktandzie.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Krzysztofa Osiki za wsparcie, opiekę i dowóz córki na konkurs w Tarnowie i Krakowie.