Konkurs plastyczno – literacki

28 października 2013

Bieżącego roku od 18 -28 października odbył się szkolny konkurs plastyczno – literacki dla dzieci szkoły podstawowej pod hasłem „Wśród bohaterów wierszy Juliana Tuwima”. Został zorganizowany już po raz drugi przez bibliotekarza szkolnego, mgr Elżbietę B. Wiejacką (w zeszłym roku konkurs poświęcony był Janowi Brzechwie i przebiegał pod hasłem „Brzechwa dzieciom – dzieci Brzechwie”).

Konkurs podzielony został na trzy kategorie wiekowe:
klasa 0 – prace plastyczne wykonane dowolną techniką
klasy I – III – recytacja wybranego wiersza
klasy IV – VI – życie i twórczość Juliana Tuwima – test

Z klasy „0” 14 dzieci wykonało prace plastyczne (niektórzy uczniowie oddali po 3 rysunki!), które zostały wystawione w holu szkolnym. W konkursie recytatorskim wzięło udział 20 uczniów (uczestniczyli także w przedstawieniu improwizowanym pt. „Rzepka” oraz w zabawie: „Czy znasz ten wiersz?”),
a z klas IV – VI zgłosiło się 5 dzieci.

Zwycięzcy z poszczególnych kategorii:
klasa 0:
I miejsce Szymon Mikos
II miejsce Aleksandra Wantuch
II miejsce Karolina Czuba
III miejsce Wiktoria Bąk

klasy I – III:
I miejsce Oskar Król kl. III
II miejsce Aleksandra Ptak kl. III
III miejsce Wiktoria Reczkowska kl. II

Klasy IV – VI:
I miejsce Gabriela Wabno kl. VI
II miejsce Weronika Gieniec kl. VI
III miejsce Justyna Słota kl. IV

Oficjalne podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 8 listopada podczas apelu z okazji Święta Niepodległości. Poezja dziecięca budzi duże zainteresowanie uczniów, którzy wykazali chęć uczestnictwa w kolejny latach. Bardzo się z tego cieszymy!!!