We wrześniu nasza szkoła wyraziła chęć uczestnictwa w Małopolskim Dyktandzie Historycznym „Po polsku o historii”. 4 października odbył się etap szkolny, pod opieką p. mgr Elżbiety Barbary Wiejackiej, w którym wzięły udział dwie uczennice ze szkoły podstawowej, Weronika Gieniec kl.VI i Gabriela Wabno kl.VI, a także dwie uczennice z gimnazjum, Julia Osika kl. I, Faustyna Szara kl. III. Wszystkie uczestniczki otrzymały wymagane 60% punktów, jednak liczny udział uczniów z Małopolski spowodował, że próg punktowy podniesiono do ok. 80%. Dlatego też do etapu wojewódzkiego przeszła Gabriela Wabno z ilością punktów 96,5.
25 października Gabrysia pisała dyktando w Szkole Podstawowej nr 15 w Tarnowie. W etapie wojewódzkim Konkursu wzięło udział 193 uczniów szkół podstawowych ze szkół województwa małopolskiego. Komisja Województwa Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” wyłoniła 22 laureatów oraz 166 finalistów Konkursu, którzy uzyskali co najmniej 60% punktów możliwych do uzyskania w eliminacjach wojewódzkich. Laureaci to uczniowie z ilością punktów 98,5 – 89,5. Gabrysia została finalistką, a tak niewiele brakło, aby została laureatem – zdobyła 87 punktów! Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku!