Dzień Ziemi

7 maja 2017

Dnia 24 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Ziemi. Dzieci klas O – III pod kierunkiem pań: Anny Swoszowskiej, Grażyny Szewczyk, Elżbiety Garncarz i Sylwii Wiśniowskiej przygotowały występy artystyczne, a uczeń klasy VI Dawid Osika wprowadził nas w historię obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie wzięli udział w prelekcjach przedstawiciela Parków Krajobrazowych z Tarnowa pani Patrycji Łabuz – Walczak pt ”Ptaki i Dziuplaki”. Odbyły się 3 prelekcję dla klas O-III, IV-VI i I- III gimnazjm. Uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum wzięli także udział w quizach ekologicznych przygotowanych przez panią Danutę Świątek. Każda klasa oczywiście została nagrodzona słodkościami. W tym samym czasie uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Eko Aura Małopolska i Dom Kultury w Tuchowie pt. ”Skutki smogu w gminie Tuchów. Już po raz drugi obchodziliśmy w ten sposób Dzień Ziemi w naszej szkole mam nadzieję, że przejdzie on już na stałe do tradycji.