Tegoroczny Dzień Dziecka połączony został z prezentacją (podsumowaniem) projektów gimnazjalnych.
O godzinie 8.00 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zebrali się w sali gimnastycznej.
Pani Dyrektor w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli złożyła dzieciom życzenia z okazji ich święta i zwróciła uwagę na przestrzeganie bezpiecznego zachowania podczas dzisiejszych zajęć w szkole. Pan J. Ryndak przedstawił program dnia, który przebiegał pod znakiem międzyklasowego współzawodnictwa w zespołowych grach sportowych.
Następnie uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy.
W czasie kiedy klasy 6SP, 1G, 2G, 3G prezentowały w sali gimnastycznej projekty gimnazjalne, klasy 4 i 5 rozgrywały między sobą mecze: w piłkę nożną, ręczną, siatkową.
Po przerwie śniadaniowej klasy biorące udział w prezentacji projektu współzawodniczyły w zespołowych grach sportowych. Odbyły się mecze piłki siatkowej pomiędzy reprezentacjami klas 6SP i 1G, a równocześnie na boisku u państwa Zbylutów rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami klas 2G i 3G.
Uczniowie, którzy nie zakwalifikowali się do reprezentacji klas i młodsi na boisku obok szkoły rozgrywali mecz piłki ręcznej lub pod opieką nauczycieli korzystali z placu zabaw.
Klasy nauczania zintegrowanego wraz ze swoimi wychowawcami, świętowały Dzień Dziecka biorąc udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych w terenie.
Po południu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum bawili się na dyskotece pod opieką swoich wychowawców.

Opracował: mgr Jan Ryndak