Dni otwarte

20 maja 2019

W piątek młodzież kończąca szkołę podstawową i gimnazjum, wzięła udział w Dniach Otwartych Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika i CKZiU w Tuchowie.
Zostaliśmy tam bardzo ciepło przyjęci przez starszych kolegów, którzy chętnie oprowadzili nas po szkole i przygotowali dla nas wiele atrakcji. Była okazja do udziału w różnego typu pokazach
i konkursach oraz do swobodnych rozmów z uczniami i kadrą pedagogiczną szkół. Zwiedzaliśmy także obserwatorium astronomiczne. Dodatkowo licealiści przygotowali dla chętnych zabawne quizy,
w których nagrodą były pyszne cukierki i przybory szkolne.
Na hali sportowej czekało na nas kilka stoisk do zwiedzania. Mogliśmy więc zaspokoić swoją ciekawość na temat interesującego kierunku nauki. Przygotowane zostały również emocjonujące pokazy kulinarne zakończone degustacją potraw, występy taneczne, wokalne i sportowe oraz prezentacje multimedialne.
Wizyta w szkołach ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych, pomogła młodzieży lepiej poznać ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, bazę dydaktyczną, warunki kształcenia i sukcesy zwiedzanych placówek.
Dziękujemy Dyrektorom, Nauczycielom oraz Uczniom odwiedzonych placówek oświatowych za serdeczne przyjęcie.