Czytelnictwo nie wymarło!

31 października 2018

W czwartek, 25 października, 13 uczniów naszej szkoły, dzięki zaproszeniu BP w Tuchowie, miało możliwość wyjazdu na otwarcie 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Tegorocznym Gościem Honorowym była Szwecja. Targi Książki to miejsce promocji dobrej książki, czasopism, materiałów edukacyjnych, gier, puzzli itp. rzeczy, a także miejsce spotkań autorskich.
Mieliśmy szczęście spotkać się i porozmawiać na stoisku wydawniczym z p. Wiolettą Piasecką, autorką m. in. książki „Ignaś. Opowieści patriotyczne.” Z przyjemnością wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat potrzeb współczesnej literatury, zaopatrzyliśmy się w książki autorki, zrobiliśmy zdjęcia i oczywiście poprosiliśmy o autografy. Udaliśmy się także na spotkanie autorskie do sali seminaryjnej z p. Katarzyną Ryrych, autorką „Łopianowego pola”. Zostaliśmy zapoznani z treścią, bohaterami i historią powstania książki oraz z uwagą wsłuchaliśmy się w czytane przez autorkę fragmenty omawianej pozycji.
Miło nam było także spotkać sławnych podróżników, p. Elżbietę i Andrzeja Lisowskich, którzy promowali swoją grę „Palcem po mapie. Lisowscy w Azji”.
Z przyjemnością zakupiliśmy gry z dedykacją i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Niemniej jednak ważną częścią Targów Książki były udane zakupy literatury, począwszy od powieści fantasy, kryminałów, a skończywszy na historycznych.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni p. B. Wronie, dyrektor BP w Tuchowie i naszym paniom bibliotekarkom, p. M. Wabno i p. E. Wiejackiej za opiekę oraz zaproszenie do bezpłatnego przejazdu do Krakowa (dzięki finansowemu wsparciu przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie).

Uczniowie klasy VII, VIII i III gimn.