Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się w piątek 29 maja 2015 r. od uroczystego przemarszu z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy we mszy św. Następnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć montaż słowno – muzyczny: „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim” w wykonaniu uczniów gimnazjum.
Po odśpiewaniu, przy dźwiękach trąbki, hymnu państwowego prowadzący przypomnieli historię szkoły oraz jej Patronki – Marii Kotulskiej. Podczas akademii pokazano prezentacje multimedialne przedstawiające Patronkę, szkołę, nauczycieli i uczniów z dawnych lat.
Bardzo duże wrażenie na uczestnikach uroczystości zrobiło odsłuchane wspomnienie babci trzech z naszych uczennic, której to brat i siostra byli w szkole, gdy została zamordowania przez hitlerowca ówczesna kierowniczka, a obecnie Patronka Naszej Szkoły – Maria Kotulska.
W następnej kolejności uczniowie mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o szkole i jej Patronce. Na uczniów czekały oczywiście nagrody.
Po akademii cała społeczność szkolna udała się pod pomnik Marii Kotulskiej i na jej grób, by oddać hołd, złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze.
Święto Patrona to wspomnienie dnia, w którym szkoła przyjęła Marię Kotulską za swojego patrona oraz zwrócenie uwagi na jej osobę i działalność. To także okazja do upamiętnienia tej wybitnej postaci naszej miejscowości, której spuścizna jest częścią pracy dydaktycznej i wychowawczej Zespołu Szkół.
Akademia przygotowana została pod kierunkiem p. Beaty Mikosz – Osika, p. Elżbiety Marii Wiejackiej oraz p. Piotra Pierzchały.