Chodź na słówko

29 listopada 2016

21 listopada 2016 r. około 27 tysięcy uczniów z 555 szkół z całej Polski obejrzało spektakl z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu p.t. „Chodź na słówko” transmitowany w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Do grona tych uczniów należeli również uczniowie klasy II i III naszej szkoły.
Uczniowie tych klas, w ramach zajęć, nie ruszając się z miejsca, mogli bezpośrednio uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym, którego bohaterami były słowa, błędnie wypowiedziane i nie wiedziały kim tak naprawdę są. Czy są „kulą” czy „kurą”? A może „piłką”?
Czy „toperz” to „nietoperz”? Czy może „taktoperz”?
Przedstawienie to było świetną lekcją słowotwórstwa, impulsem do głębszego zastanowienia się nad zawiłościami języka, którym posługujemy się na co dzień oraz zachętą do przestrzegania kultury słowa.