Pod takim hasłem 15 marca 2014 w Zespole Szkół w Jodłówce Tuchowskiej odbyło się niezwykle spotkanie uczniów szkoły z dziećmi niepełnosprawnymi – dziećmi z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Rzuchowej. Niesamowita dekoracja wiejskiej chaty i zapach domowych wypieków wprawiły wszystkich zebranych w nastrój pełen wspomnień z dzieciństwa i młodości.
Głównym celem warsztatów było zapoznanie dzieci z obowiązkami domowników dawnej rodziny oraz poznanie etapów powstawania chleba i smakołyków z ciasta drożdżowego. Dzieci pod kierunkiem pani Barbary Duran i wolontariuszy, mogły wyrabiać ciasto w drewnianej dzieży, a następnie wykonać różne smakołyki dla swoich rodziców. W chacie, oprócz miłej atmosfery, unosił się zapach pieczonego ciasta drożdżowego oraz aromat wiejskiego masła, którego smak niejeden z nas do dziś pamięta. Po ciężkiej pracy, dzieci zasiadły do suto zastawionych stołów pełnych podpłomyków, rogalików i placków upieczonych przez mamy i babcie. Niespodzianką dla wszystkich były zajęcia artystyczne, w czasie których dzieci z niewielką pomocą wolontariuszy wykonały kubeczki-upominki.
Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał certyfikat małego piekarza.