Klub Śniadaniowy funkcjonuje w klasie III i spotyka się raz w tygodniu w czwartki o godz. 8:00. W ramach zajęć realizuje projekty edukacyjne „Śniadaniowa klasa” i „Zdrowe nietrudne.” Jego spotkania mają na celu wyrabianie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych oraz propagowanie zasad zdrowego i aktywnego trybu życia.
Jak do tej pory udało nam się wykonać 5 misji śniadaniowych, będących formą interaktywnej gry, w której towarzyszą nam bohaterowie: Tola, Maks i Wszystkojad. W trakcie zajęć gotowaliśmy, piekliśmy, wykonywaliśmy różne prace plastyczne, plakaty, odwiedziliśmy sklepy spożywcze, publiczną bibliotekę oraz zachęcaliśmy społeczność lokalną do spożywania zdrowych śniadań.
Zajęcia te cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Liczymy więc na dalsze coraz ciekawsze zadania i przygody z naszymi bohaterami.