13.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt.: „Kartki z powstania” przygotowanego przez Kielecki Teatr Lektur.

Przedstawienie oparte zostało na utworze „Pamiętniki z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.
„Kartki z powstania” to historia czterech osób podczas powstania warszawskiego. To jakby wybrane kartki z kalendarza 63 dni powstania, to zwykłe rozmowy, starania o wodę i o … życie, przetrwanie, gdy wokół wojna i brak nadziei na pomoc.
Ciekawie wybrane dialogi i sceny z prozy Mirona Białoszewskiego oraz doskonała oprawa muzyczno-dźwiękowa sprawiły, że uczniowie w skupieniu i ciszy oglądali spektakl „Kartki z powstania”, który przybliżył młodzieży realia czasów powstania warszawskiego.
Spektakl bardzo spodobał się uczniom, był profesjonalnie przygotowany, niewątpliwie uatrakcyjniały go multimedialne prezentacje oraz epokowe kostiumy. Na pewno w pamięci widzów pozostaną sceny bombardowania i przejścia powstańców przez kanały pod Warszawą.